Čo je Pycnogenol® a načo sa používa...

Čo je Pycnogenol® a načo sa používa...

Pycnogenol® - sila z prírody

Zmes prírodných antioxidantov získaná z kôry francúzskej borovice – to je účinný extrakt Pycnogenol®. Silný antioxidant, ktorý pôsobí protizápalovo, obnovuje tvorbu kyseliny hyalurónovej, kolagénu, zlepšuje pružnosť kĺbov a tlmí prejavy detskej astmy.

Pycnogenol® - pomoc navonok i zvnútra

Prírodný extrakt z kôry francúzskej morskej borovice Pycnogenol® má široké využitie. Napomáha našej pokožke navonok aj zvnútra – počnúc účinným bojom proti prejavom starnutia až po urýchlenie hojenia jaziev.

Pycnogenol® chráni pokožku pred škodlivými enzýmami, zlepšuje jej pružnosť a dodáva pleti mladistvejší a zdravší vzhľad.

Vplýva na znižovanie nadmernej pigmentácie, čoho dôsledkom je rovnomernejšia farba pokožky bez hnedých škvŕn.

Zároveň slúži ako prirodzená ochrana pri opaľovaní. Pycnogenol® neutralizuje voľné radikály, čím pomáha chrániť pokožku pred slnečným žiarením aj pred stresom.

Klinické štúdie ukázali, že Pycnogenol® zvyšuje stabilitu ľudskej kože, urýchľuje jej hojenie a stimuluje vznik kolagénu a kyseliny hyalurónovej.

Naša ponuka Pycnogenolu®

Pre koho je Pycnogenol® určený:

  • pre ľudí s oslabenou imunitou,
  • pre ženy so silnými menštruačnými bolesťami,
  • pre deti s astmou a poruchou pozornosti,
  • pre všetkých s úzkostnými poruchami a pamäťou,
  • pre každého, kto chce byť výkonnejší a fit.

Pycnogenol® chráni organizmus ako celok

Znižuje hyperaktivitu a zlepšuje pamäť

Pycnogenol® je schopný znižovať hyperaktivitu u detí, zlepšovať pamäť a kognitívne funkcie u dospelých. Výskumy ukázali, že extrakt z kôry francúzskej morskej borovice pozitívne vplýva aj na priestorovú pamäť, ovplyvňuje duševnú výkonnosť a znižuje úzkosť.

Stabilizuje krvný tlak a zaťaženie srdca

Napomáha udržiavať zdravý obeh tým, že podporuje uvoľnenie tepien, následne zlepšuje prietok krvi a krvný tlak a zmierňuje zaťaženie srdca.

Takisto vplýva na pružnosť a pohyblivosť kĺbov a jeho protizápalová aktivita účinne zmierňuje bolesť. Posilňuje kapiláry sietnice a pomáha si dlhšie udržať zdravý zrak.

Prísľub liečby astmy u detí

Štúdie ukazujú, že antioxidačná aktivita Pycnogenolu® spolu s jeho protizápalovými vlastnosťami zmierňuje podráždenie, ktoré spôsobuje opuch priedušiek, čo astmatikom sťažuje dýchanie a je veľkým prísľubom v liečbe astmy u detí.

Prirodzená ochrana buniek

Tiež sa potvrdilo, že Pycnogenol® významne znižuje menštruačnú bolesť bez nežiaducich vedľajších účinkov.

Pycnogenol® normalizuje imunitnú reakciu a je prirodzenou ochranou buniek pred voľnými radikálmi. Má pozitívny vplyv na cirkuláciu krvi a podporuje normálnu funkciu dýchacieho systému.

Je to komplexná ochrana celého organizmu.

Pycnogenol® v našej ponuke