Odporúčané Na sklade Uvádzacia cena!
Vláknina z indického hrachu a amerického smrekovca

Vláknina spokojné trávenie

príchuť malina

Aké sú účinky našej vlákniny pre spokojné trávenie?

- pomáha zmierňovať zápchu
- znižuje hladinu cukru v krvi po jedle
- podporuje vstrebávanie minerálov
- znižuje pocit hladu
- posilňuje imunitný systém
- pomáha v boji s bakteriálnymi infektami
- posilňuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu

35,10 €

39,00 €

Zobraziť viac info

Vláknina je nesmierne dôležitá pre správne fungovanie nášho tráviaceho systému. Strava bohatá na vlákninu dokáže ozdraviť trávenie aj naše črevá. Dostatok vlákniny v strave nás dokáže ochrániť pred mnohými civilizačnými ochoreniami, ako sú obezita, cukrovka či napríklad aj rakovina hrubého čreva alebo rôzne kardiovaskulárne ochorenia.

 

Vláknina je zložka potravy, ktorá vo vašej strave nesmie chýbať. Poznáme dva typy vlákniny, a to rozpustnú a nerozpustnú.

 

  •      Rozpustná vláknina - môže byť zdrojom energie. Fermentuje v tráviacom trakte, dokáže absorbovať vodu, a tak prispieva k pocitu sýtosti, reguluje trávenie tukov a sacharidov a pôsobí aj ako prebiotikum.

 

  •      Nerozpustná vláknina - nie je zdrojom energie, keďže v tráviacom trakte nefermentuje. Jej objem sa zväčšuje až v črevách, vďaka čomu dokáže riediť odpadové látky vznikajúce pri trávení.

Prirodzené zdroje vlákniny

Zdrojom rozpustnej vlákniny je najmä ovocie a zelenina. Najviac vlákniny by sme našli napríklad v citrusoch, mrkve, kapuste a jablkách. Strukoviny sú rovnako výborným zdrojom vlákniny, podobne ako aj orechy či sušené ovocie. Pokiaľ ide o nerozpustnú vlákninu, tá sa nachádza hlavne v celozrnnom pečive, obilninách či šupkách z jabĺk.

Komplexná vláknina, ktorá pomôže s trávením aj imunitou

Vláknina spokojné trávenie, ktorú máme v ponuke, obsahuje hneď tri exkluzívne vlákniny, a to indický hrach, akáciu a americký smrekovec. Práve indický hrach je najviac skúmanou rozpustnou vlákninou na svete. Pozitívne účinky indického hrachu skúmalo už viac ako 120 vykonaných klinických štúdií.

 

Klinické štúdie dokázali, že práve indický hrach zmierňuje zápchu, zlepšuje pravidelnosť stolice bez plynatosti, znižuje hladinu cukru v krvi po jedle, kontroluje chuť do jedla a ľudia sa po jedle vďaka nemu cítia sýtejší a plnší. Okrem iného indický hrach dohliada aj na správne vstrebávanie minerálov, ako sú napríklad horčík, vápnik či železo.

Pre ešte lepšiu účinnosť je však v našej vláknine pre spokojné trávenie zahrnutá okrem indického hrachu aj vláknina americký smrekovec. Výsledky vedeckého bádania a štúdií hovoria o tom, že výťažok z amerického smrekovca pomáha nielen pri trávení, ale má aj priaznivý vplyv na našu obranyschopnosť, imunitu, dýchanie, ba dokonca pomáha napríklad aj pri syndróme suchého oka.

Zloženie Hydrolyzovaná vláknina z indického hrachu/SUN FIBER®/, akáciová vláknina, vláknina zo smrekovca opadavého (arabinogalaktan) (Larix decidua), L-glutamín, výťažok z plodov rakytníka rešetliakového (Hippophae rhamnoides), prírodný vitamín C [z plodov aceroly (Malpighia glabra)], malinová aróma, farbivo (cviklová červená), regulátor kyslosti (kyselina jablčná).
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne nasypte 1 zarovnanú odmerku (9,4 g) produktu do suchého pohára a zalejte neperlivou vodou, dobre premiešajte. Po rozpustení nápoj vypite. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 30 denných dávok (30 x 9,4 g)
Hmotnosť (netto) 282 g

Obsah aktívnych látok

1 odmerka (9,4 g)

Odporúčaná denná dávka (%)

Vitamín C [z plodov aceroly (Malpighia glabra)]

34 mg

42,5 %

Hydrolyzovaná vláknina z indického hrachu

3000 mg

Nie je stanovená

Akáciová vláknina

3000 mg

Nie je stanovená

Vláknina zo smrekovca opadavého (arabinogalaktan) (Larix decidua)

1500 mg

Nie je stanovená

L-glutamín

1000 mg

Nie je stanovená

Výťažok z plodov rakytníka rešetliakového (Hippophae rhamnoides)

200 mg

Nie je stanovená