Na sklade Uvádzacia cena!
Pycnogenol ® Cognitive Health

Pycnogenol® Kognitívne myslenie

Ako Pycnogenol® pomáha zdravému mysleniu:

- zlepšuje pamäť a kognitívne funkcie u dospelých
- štyri klinické štúdie preukázali zníženie oxidačného stresu
- zlepšuje pozornosť aj plnenie si bežných denných úloh
- u detí s ADHD znižuje ich hyperaktivitu a zlepšuje ich pozornosť

31,50 €

35,00 €

Zobraziť viac info

Jedným zo základných predpokladov zdravého a plnohodnotného života je správne fungovanie našich kognitívnych schopností. Medzi základné kognitívne funkcie patria napríklad pamäť, reč, pozornosť, schopnosť pochopenia informácií, takisto schopnosť riešiť problémy, ale aj sebakontrola či organizovanosť.

Napomáha správnemu fungovaniu mozgu

Kognitívne schopnosti prirodzene s pribúdajúcim vekom slabnú (hypo-aktivita mozgu), prípadne môžu byť naopak ovplyvnené mozgovou hyperaktivitou. Práve hyperaktivitu možno najčastejšie pozorovať u detí, označujeme ju skratkou ADHD - z anglického pomenovania Attention Deficit Hyperactivity Disorder. 

Pycnogenol® pre zdravé myslenie, obsahujúci extrakt z francúzskej prímorskej borovicovej kôry, dokáže účinne redukovať hyperaktivitu u detí, ale zároveň aj zlepšiť pamäť a iné kognitívne funkcie u starších dospelých.

Ako Pycnogenol® Kognitívne myslenie funguje?

Pycnogenol® pre zdravé myslenie dokáže účinne regulovať funkciu endotelu (vnútorná výstelka ciev a dutých orgánov). Pycnogenol® pomáha endotelovým bunkám produkovať viac oxidu dusnatého, ktorý výrazne ovplyvňuje funkciu mozgu. 

Oxid dusnatý uvoľňuje a rozširuje cievy a umožňuje tak vyšší prívod kyslíka a živín do mozgových buniek. Oxid dusnatý tiež reguluje neurónové funkcie a pomáha mozgu správne spracovať a vyhodnotiť signály, ktoré z tela prichádzajú. Správny prívod a pomer oxidu dusnatého v mozgu je pre plnohodnotné fungovanie kognitívnych schopností nevyhnutný.

Aké sú účinky Pycnogenol ® Kognitívne myslenie?

 Zlepšuje kognitívne funkcie u dospelých

Správne fungovanie cievneho a nervového systému je základom zdravého života pre ľudí všetkých vekových skupín. Schopnosť učiť sa a zapamätať si veci je nevyhnutnou podmienkou na to, aby sme dokázali viesť produktívny život. Učenie je celoživotný proces a sprevádza nás od plienok až do vysokého veku.

Štyrikrát klinicky testovaný

Až v štyroch klinických štúdiách bolo dokázané, že práve Pycnogenol® dokáže zlepšiť nielen pamäť, ale aj schopnosť učiť sa u všetkých vekových skupín.

U všetkých sledovaných skupín (od mladých študentov až po starších dospelých okolo veku 65 rokov) bol dokázaný výrazný pokles oxidačného stresu až o 20–30 %. U nikoho sa neprejavili žiadne vedľajšie účinky a navyše každá sledovaná skupina, ktorá užívala Pycnogenol®, zaznamenala nielen zlepšenie pamäte či pozornosti, ale napríklad aj ľahšie plnenie bežných denných úloh, ako sú jednanie s ľuďmi, plánovanie, rozhodovanie sa či zaobchádzanie s peniazmi.

 Pomáha deťom s ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder)

Prvá štúdia, ktorá dokázala pozitívne účinky Pycnogenolu® na 40 detí s ADHD, bola vykonaná japonskými neurológmi. Úspešnosť štúdie bola 40 %. Ďalšia štúdia sa uskutočnila priamo v Univerzitnej nemocnici v Bratislave. Na oddelení detskej psychiatrie sa dokázalo, že denná dávka 1 mg Pycnogenolu® na kilogram váhy dieťaťa znížila hyperaktivitu a zlepšila pozornosť v porovnaní s tými deťmi, ktoré miesto Pycnogenolu® dostali placebo.

Štúdia vykonaná na Slovensku dokázala pozitívne účinky

Deti s ADHD, ktoré dostali Pycnogenol®, produkovali menej stresových hormónov a boli menej vystavené účinkom oxidačného stresu. Aj táto štúdia dokázala, že Pycnogenol® skutočne pomáha v boji so symptómami ADHD. Počas vykonaných štúdií sa u detí po podaní Pycnogenolu® neprejavili žiadne vedľajšie účinky.

Zloženie Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), výťažok zo plodov sicílskeho hrozna (Vitis vinifera), Pycnogenol® - originálny výťažok z kôry francúzskej borovice prímorskej (Pinus pinaster). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula s hlavným jedlom, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 17 g

Obsah aktívnych látok

1 kapsula

Odporúčaná denná dávka (%)

Výťažok zo plodov sicílskeho hrozna (Vitis vinifera)

250 mg

Nie je stanovená

Pycnogenol

30 mg

Nie je stanovená