Na sklade Novinka Uvádzacia cena!
Pycnogenol ® Menstrual Discomfort

Pycnogenol® Menštruačný diskomfort

Klinický výskum dokázal tieto pozitívne účinky Pycnogenolu®:

- tlmí bolesti počas menštruácie
- pôsobí prirodzene protizápalovo
- ženy užívajú menej liekov proti bolesti
- počet dní s menštruačnými bolesťami sa znížil
- zmiernili sa príznaky endometriózy
- hladina estrogénu zostala nezmenená

24,30 €

27,00 €

Zobraziť viac info

Väčšina žien v plodnom veku pociťuje viacero príznakov spojených s menštruačným cyklom. Najčastejším príznakom je predmenštruačný syndróm, ale vyskytujú sa aj vážne menštruačné bolesti, ktoré výrazne ovplyvňujú kvalitu života ženy a jej bežné fungovanie. V lekárskej terminológii je tento stav známy pod pojmom dysmenorea. 

Menej bolesti počas menštruácie aj menej liekov

Vážne menštruačné bolesti inak nazvané aj dysmenorea sa bežne ošetrujú klasickými voľnopredajnými protizápalovými liekmi. Tieto lieky znižujú menštruačné bolesti rýchlo a efektívne, no majú vedľajšie účinky, ktoré spôsobujú žalúdočné problémy či iné komplikácie. Najmä, ak ich žena užíva veľa a často v dôsledku bolestivej menštruácie.

Kŕče počas menštruácie ustali

Dvaja japonskí gynekológovia testovali Pycnogenol® obsahujúci extrakt z francúzskej prímorskej borovicovej kôry na 39 ženách s dysmenoreou alebo endometriózou. Ženám bolo podávaných 30 mg Pycnogenolu® sedem dní pred menštruáciou. Zistilo sa, u väčšiny pozorovaných žien došlo k zmierneniu bolesti brucha aj u kŕčov.

Práve tieto výsledky viedli k ďalšiemu skúmaniu Pycnogenolu® pri pociťovaní diskomfortu počas menštruácie. Aj ďalšie štúdie dokázali, že Pycnogenol® dokáže účinne bojovať s bolestivou menštruáciou a ženy, ktoré ho užívajú, už nemusia v pravidelných a veľkých dávkach užívať bežné protizápalové lieky proti bolesti.

Pycnogenol® znižoval bolesť aj u žien s endometriózou

Pycnogenol® sa ukázal účinným aj počas liečby žien s endometriózou. V štúdii sa zúčastnilo 58 žien, ktoré dostávali Pycnogenol® alebo leuprorelín (najúčinnejšia forma liečby endometriózy, ktorá avšak prerušuje menštruáciu). Každá účastníčka štúdie trpela miernou až ťažkou endometriózou.

Počas liečby u žien dochádzalo k znižovaniu menštruačnej bolesti. Na konci štúdie mnohé ženy pociťovali už len miernu bolesť oproti silnej, s ktorou štúdiu začínali. Skóre bolesti sa počas tohto obdobia výrazne znížilo o 33 %. Leuprorelín počas liečby potlačil menštruáciu.

Pycnogenol® pomaly, no plynule znižoval intenzitu panvovej bolesti z počiatočnej silnej úrovne na miernu. Leuprorelín bol výrazne účinnejší, avšak do 24 týždňov po povinnom prerušení liečby nastal dramatický relaps.

Zloženie Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), výťažok z podzemku angeliky čínskej (Angelica sinensis), Pycnogenol® - originálny výťažok z kôry francúzskej borovice prímorskej (Pinus pinaster). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 2 x denne – 1 kapsula s hlavným jedlom, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 14 g

Obsah aktívnych látok

2 kapsule

Odporúčaná denná dávka (%)

Výťažok z podzemku angeliky čínskej (Angelica sinensis)

100 mg

Nie je stanovená

Pycnogenol

30 mg

Nie je stanovená