Odporúčané Na sklade Uvádzacia cena!
Pycnogenol ® Respiratory Health

Pycnogenol® Senná nádcha & ASTMA

Ako Pycnogenol® pomáha pri liečbe sennej nádchy a astmy:

- preukázateľne moduluje imunitný systém u ľudí
- pomáha pri liečbe u astmatických pacientov
- účinne zaberá pri liečbe detskej astmy

32,40 €

36,00 €

Zobraziť viac info

Senná nádcha či astma sú pomerne časté problémy, ktoré ľuďom sťažujú dýchanie a pri vážnejšom priebehu aj vážne ovplyvňujú bežné fungovanie. Alergény, ktoré sennú nádchu spôsobujú, sú najčastejšie peľ, prach či chlpy zvierat.

Pri styku alergika s týmito alergénmi jeho imunitný systém začne uvoľňovať histamín spôsobujúci typické prejavy, ako sú kýchanie, upchatý nos, kašeľ, svrbenie a pod.

V zásade rovnaké príznaky prevládajú aj pri alergickej astme, ktorá spôsobuje epizódy dýchavičnosti. Astmatické záchvaty však môžu byť tiež vyvolané chemickými dráždivými látkami, ako je tabakový dym alebo výfukové plyny z automobilov, niektorými liekmi, studeným vzduchom a dokonca aj cvičením alebo psychickými vplyvmi.

Pycnogenol® a liečba sennej nádchy

Štúdiami sa zistilo, že Pycnogenol® spomaľuje uvoľňovanie histamínu v prípade podráždenia organizmu. Pomáha tak zabrániť okamžitej imunitnej reakcii na alergény, ku ktorým môže prísť pri sennej nádche. Skúškami bolo dokázané, že Pycnogenol® je aspoň tak účinný ako bežne používané antihistaminikum chromoglykát sodný.

Pycnogenol® u astmatikov zvýšil objem pľúc, účinne bojuje aj s detskou astmou

Skúmaní pacienti sa podrobili liečbe astmy Pycnogenolom® po dobu 4 týždňov. Na konci liečby mala skupina pacientov, ktorým bol podávaný práve Pycnogenol®, vydychovaný objem vzduchu 71 % z celkového objemu pľúc v porovnaní s 59 %, ktoré boli u týchto pacientov namerané na začiatku skúšky. Všetci pacienti počas užívania Pycnogenolu® zaznamenali zlepšené dýchanie.

Štúdia, ktorá skúmala 60 detí s detskou astmou, priniesla ďalšie presvedčivé výsledky. Už po mesiaci liečby Pycnogenolom® sa ich dýchanie výrazne zlepšilo a zlepšovalo sa aj naďalej po dvoch a troch mesiacoch liečby. Popri zlepšenom dýchaní došlo u detí aj k redukcii zápalových mediátorov (leukotriénov). Pôsobivým výsledkom štúdie bola tiež dramaticky znížená potreba použitia záchranných inhalátorov z dôvodu oveľa nižšieho výskytu ťažkých astmatických záchvatov.

Liečba Pycnogenolom® podľa klinických skúšok jednoznačne predstavuje efektívny a bezpečný prístup na zvládnutie ľahkej až miernej formy detskej astmy.

Zloženie Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), Pycnogenol® - originálny výťažok z kôry francúzskej borovice prímorskej (Pinus pinaster). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula s hlavným jedlom, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 11 g

Obsah aktívnych látok

1 kapsula

Odporúčaná denná dávka (%)

Pycnogenol

50 mg

Nie je stanovená