Na sklade Uvádzacia cena!
Nukleotidy & Betaglukán

Nukleotidy & Betaglukán

Pre koho je vhodný produkt Nukleotidy & Betaglukán:

- pre ľudí vystavených stresu
- pre ľudí s oslabenou imunitou
- pre športovcov po náročných fyzických výkonoch
- pre ľudí s oslabeným organizmom
- pre ľudí po medicínskych zákrokoch, operáciách či chemoterapii
- pre deti staršie ako 3 roky

25,11 €

27,90 €

Zobraziť viac info

Výživový doplnok Nukleotidy & Betaglukán je mimoriadne vhodný na podporu imunity predovšetkým vo vírusových obdobiach, akými najčastejšie býva jeseň či zima. Hodí sa však kedykoľvek pre každého, kto chce zostať zdravý a odolať vírusom vo svojom okolí alebo pre tých, ktorí majú za sebou náročné fyzické aktivity, prípadne operáciu či iný zákrok a potrebujú svoje telo účinne zregenerovať.

Náš produkt Nukleotidy & Betaglukán kombinuje vlastnosti dvoch prírodných ingrediencií získaných z pivovarských kvasiniek. Prvou ingredienciou sú práve nukleotidy, základné stavebné kamene každej bunky. Pri každom delení bunky sa ich spotrebuje až milión. Na bežnú regeneráciu tkanív, obnovu pokožky či tvorbu krvi ich tak náš organizmus potrebuje obrovské množstvo. Náš produkt Nukleotidy & Betaglukánobsahuje v dennej dávke až 400 mg nukleotidov.

Druhou prírodnou ingredienciou je betaglukán. Ten je napríklad schváleným liečom aj v Japonsku, kde sa bežne užíva ako výživový doplnok. Betaglukán je zložený cukor, ktorý bunkám imunitného systému poskytuje potrebnú energiu. V dennej dávke Nukleotidy & Betaglukán sa nachádza 140 mg 1-3 / 1-6 BetaGlukánu.

Prečo telu dopĺňať nukleotidy

Nukleotidy potrebuje telo neustále. Potrebné sú ako pri bežnej regenerácii a tvorbe pokožky, tak aj pri každom delení buniek či pri tvorbe krvi. Mimoriadne potrebné je zaistiť ich prísun počas obdobia rastu organizmu (teda v detstve a dospievaní), a tiež počas rekonvalescencie po chorobe či operácii alebo napríklad aj po chemoterapii. Starnúci organizmus takisto môže iba prosperovať po tom, ako mu bude dopriaty zvýšený prísun nukleotidov. Tie napomáhajú aj správnemu fungovaniu imunitného systému, a teda náš organizmus ľahšie odolá prípadným vírusom.

Na podporu imunity aj počas rekonvalescencie

Aj klinickými štúdiami bolo preukázané, že zvýšený prísun nukleotidov (najmä pri ich pravidelnom užívaní) mal kladný účinok na organizmus a mimoriadne kladne sa účinky nukleotidov prejavili napríklad na podpore obranyschopnosti organizmu proti rôznym patogénnym mikroorganizmom a boli skvelým pomocníkom počas regenerácie organizmu.

Zloženie Výťažok z kvasníc s nukleotidmi (Saccharomyces cerevisiae), beta 1,3/1,6 glukán z kvasníc (Saccharomyces cerevisiae). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 31 g

Obsah aktívnych látok

1 kapsula

Odporúčaná denná dávka (%)

Výťažok z kvasníc s nukleotidmi (Saccharomyces cerevisiae)

400 mg

Nie je stanovená

Beta 1,3/1,6 glukán z kvasníc (Saccharomyces cerevisiae)

100 mg

Nie je stanovená