Odporúčané Na sklade Uvádzacia cena!
Zinok v chelátovej väzbe s postupným uvoľňovaním

Zinok v chelátovej väzbe

s postupným uvoľňovaním

Účinky zinku a prečo je pre naše telo dôležitý

- prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
- podieľa sa na delení a raste buniek
- chráni bunky pred pôsobením voľných radikálov
- ovplyvňuje metabolizmus cukrov a bielkovín
- dôležitý je pre správny vývoj organizmu a fungovanie pohlavných orgánov
- zabraňuje vypadávaniu vlasov a lámaniu nechtov

6,21 €

6,90 €

Zobraziť viac info

Zinok je ďalším zo skupiny prvkov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý a plnohodnotný život. Zinok by sme našli prirodzene v strave, no aj v množstve výživových doplnkov. Ľudské telo si zinok nedokáže prirodzene uskladňovať, a tak musí byť do tela pravidelne pridávaný.

Nedostatok zinku môže najčastejšie potrápiť ľudí, ktorí sú vegetariánmi, vegánmi, tých, ktorých trápia ochorenia tráviaceho systému, ale málo zinku môžu mať aj tehotné a dojčiace ženy prípadne ľudia užívajúci železo, ktoré znižuje vstrebávanie zinku.

Kde sa zinok prirodzene nachádza?

Najviac zinku by sme našli v morských plodoch. Najväčšie množstvá tejto látky sú napríklad v morských ustriciach. Nachádza sa však aj v pre nás o niečo dostupnejšej potravine, a tou je hovädzie či jahňacie mäso. Zinok sa takisto nachádza aj v špenáte, orechoch, hubách a v strukovinách, primárne vo fazuli.

Zinok s dokonalým vstrebávaním

Ako aj iné produkty v našej ponuke vitamínov a minerálov aj zinok ponúkame v kapsuliach s postupným uvoľňovaním. To znamená, že vaše telo postupne a plynule spracuje a vstrebe všetok pre neho potrebný zinok.

 

Zinok sa navyše nachádza v chelátovej väzbe. Táto forma je pre ľudské telo najprijatelnejšia, pokiaľ ide o stráviteľnosť vitamínu a jeho vstrebanie. Zinok v chelátovej väzbe putuje cez žalúdok do tenkého čreva a cez jeho sliznicu sa vstrebe do krvného obehu.

Zloženie Objemové činidlo (akáciová vláknina), zinok (diglycinát zinočnatý), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 21 g

Obsah aktívnych látok

1 kapsula

Odporúčaná denná dávka (%)

Zinok (diglycinát zinočnatý)

25 mg

250 %