Na sklade Uvádzacia cena!
Selén s postupným uvoľňovaním

Selén

s postupným uvoľňovaním

Aké sú účinky selénu na ľudské telo?

- podporuje imunitu
- je to dôležitý antioxidant, ktorý si poradí s oxidačným stresom
- napomáha normálnemu fungovaniu štítnej žľazy
- stará sa o naše nechty, vlasy
- môže ochrániť aj naše srdce a cievy

6,21 €

6,90 €

Zobraziť viac info

Selén je jedným zo základných minerálov, ktorého síce naše telo nepotrebuje veľa, stačí ho pridávať v malých dávkach, no na organizmus má mimoriadne pozitívne účinky:

 

Význam selénu sa na Slovensku zatiaľ nerieši až tak veľmi ako napríklad význam vitamínu C (preklik na produkt vitamín C s postupným uvoľňovaním) v našej strave. Zaujímavé však je, že práve Slováci patria medzi národy s často nedostatočným množstvom selénu v strave.

Kde sa selén prirodzene nachádza?

To, prečo Slováci, majú často len málo selénu v prirodzenej strave, môže byť ovplyvnené aj tým, že nie sme prímorská krajina. Najviac selénu sa totiž nachádza práve v morských rybách a živočíchoch. Našli by sme ho ale tiež v bravčovom, hovädzom, morčacom aj kuracom mäsa a vo vnútornostiach zvierat či v brazílskych para orechoch. Ak ste teda náhodou vegetarián, trápia vás rôzne zápalové črevné ochorenia alebo len nekonzumujete dostatok mäsa či orechov, je možné, že aj vy máte nedostatok selénu.

Koľko selénu dopĺňať a prečo pozor na jeho nadmerný príjem

Selén je pre celkové zdravie organizmu nevyhnutný rovnako ako iné vitamíny a minerály, no s jeho dávkami to netreba preháňať. Predávkovanie selénom sa totiž môže prejaviť napríklad závratmi, nevoľnosťou, zvracaním, vypadávaním vlasov či sčervenaním pokožky.

 

Vo všeobecnosti sa odporúča nikdy neprekročiť maximálnu dennú dávku selénu, a to je 400 mcg. Jedna kapsula selénu s postupným uvoľňovaním v našej ponuke obsahuje 100 mcg selénu, čo predstavuje 182 % dennej dávky pre dospelého.

 

Selén je nesmierne dôležitý pre ľudský organizmus, no oplatí sa ho dopĺňať najmä tým skupinám ľudí, ktoré trpia jeho nedostatkom. Či už ide o vegetariánov, vegánov alebo ľudí, ktorí prirodzene konzumujú mäso len málo. Prípadne sa hodí pre ľudí, ktorých trápia rôzne črevné ochorenia, a tak je vstrebávanie akýchkoľvek živín, vitamínov a minerálov v ich prípade sťažené.

Zloženie Objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy), selén (L-selenometionín). Kapsula: hydroxypropylmetylcelulóza.
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 16 g

Obsah aktívnych látok

1 kapsula

Odporúčaná denná dávka (%)

Selén (L-selenometionín)

100 µg

182 %