Odporúčané Na sklade Uvádzacia cena!
Vitamín C 500 mg s postupným uvoľňovaním

Vitamín C 500 mg

s postupným uvoľňovaním

Prečo človek potrebuje vitamín C?

- zvyšuje obranyschopnosť organizmu a chráni pred vírusmi
- zvyšuje odolnosť voči chladu a chráni aj pred prechladnutím
- v ľudskom tele pôsobí ako antioxidant
- dohliada na tvorbu kolagénu v tele, a tak spevňuje svaly, vlasy, nechty, zuby a všetky tkanivá
- podporuje pamäť a pozornosť
- zlepšuje ochranu srdca a ciev
- chráni pred stresom
- zmierňuje alergické prejavy

6,21 €

6,90 €

Zobraziť viac info

Vitamín C by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Bez pochýb ide o najrozšírenejší vitamín, ktorý má obrovské množstvo pozitívnych účinkov na ľudský organizmus.

 

Stará sa nielen o správne fungovanie imunitného systému, a teda nás ochraňuje aj pred vírusmi či prechladnutím, ale tým, že prirodzene posilňuje obranyschopnosť organizmu, chráni nás aj pred rôznymi ďalšími ochoreniami.

Ľudské telo si vitamín C nevie syntetizovať samo, a preto je nevyhnutné ho organizmu pravidelne dopĺňať. Či už vo forme potravy alebo v rôznych výživových doplnkoch a vitamínových kapsuliach.

 

Najväčším zdrojom vitamínu C je čerstvé ovocie a zelenina. Konkrétne najmä citrusové plody, paradajky, zemiaky, brokolica, jahody či paprika. Problémom však je, že vitamín C sa z potravín vytráca počas procesu varenia, zohrievania v mikrovlnnej rúre či dlhodobého skladovania.

Výhody postupného uvoľňovania vitamínu C

Vitamín C v našej ponuke tiež funguje na princípe postupného uvoľňovania. To znamená, že vášmu telu je postupne dodávané optimálne množstvo vitamínu, a teda sa nestane, že by ste naraz prijali priveľkú dávku vitamínu, ktorú by vaše telo nedokázalo spracovať, a tak ho úplne zbytočne vylúčilo močom.

 

S naším vitamínom C s postupným uvoľňovaním ste chránení dlhodobo, postupne a najmä účinne.

Zloženie Vitamín C (kyselina L-askorbová), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), želírovacia látka pre postupné uvoľňovanie (patentovaný komplex xantánovej a arabskej gumy). Kapsula želatínová (želatína, voda, glycerín).
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 1 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 43 g

Obsah aktívnych látok

1 kapsula

Odporúčaná denná dávka (%)

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

500 mg

625 %