Na sklade Uvádzacia cena!
Flex Collagen (kĺbový)

Flex Collagen (na kĺby)

Pozitívne účinky Flex Collagenu na kĺby:

- zlepšená ohybnosť a telesné funkcie
- zmiernená bolesť kĺbov
- menej pocitu stuhnutosti kĺbov

13,50 €

15,00 €

Zobraziť viac info

Flex Collagen (na kĺby)

Collagen je najdôležitejšia stavebná bielkovina v ľudskom tele. Tejto takzvanej bielkoviny mladosti však s rastúcim vekom v ľudskom organizme prirodzene ubúda. To sa môže prejaviť nielen na pleti, prvými vráskami, celulitídou, lámavými nechtami či striami, ale rovnako sa nedostatok collagenu môže prejaviť aj v bolesti kĺbov.

Zlé hojenie zlomenín, bolesti kolien či bedrových kĺbov môžu znamenať, že aj pre vás už nastal čas poobzerať sa po collagene a začať ho telu v pravidelných dávkach dopĺňať.

Náš kĺbový Flex Collagen je skvelou voľbou pre všetkých, ktorých trápia bolesti kĺbov a problémy s ohybnosťou. Flex Collagen na kĺby v našej ponuke obsahuje extrakt Boswellin®. Ide o extrakt z Boswellia serrata (kadidlovníka pílovitého), ktorý obsahuje kyselinu 3‐acetyl‐11‐keto‐βboswellovú s kyselinou β-boswellovou.

Klinická štúdia dokázala účinnosť extraktu Boswellin®

Celkovo až 48 pacientov s osteoartritídou kolena bolo náhodne zaradených do skupiny, ktorej bol podávaný extrakt Boswellin® alebo do skupiny, ktorá užívala placebo. Štúdia trvala celých 120 dní. Výsledky štúdie odhalili, že po užívaní extraktu Boswellin® došlo k výraznému zlepšeniu telesných funkcií pacientov, čo sa prejavilo hlavne zmiernenou bolesťou a stuhnutosťou kĺbov v porovnaní so skupinou, ktorá 120 dní prijímala iba placebo.

Koniec bolestiam kĺbov aj zápalom

Rádiografické výsledky takisto preukázali rozšírenie kolennej kĺbovej dutiny a redukciu osteofytov (kostných ostrôh), čo znova potvrdzuje účinnosť extraktu. Užívaním Boswellinu® sa tiež výrazne znížila hladina vysoko citlivého C-reaktívneho proteínu v krvnom sére, ktorý je potenciálnym markerom zápalu spojeného s osteoartritídou kolena. Neboli zaznamenané žiadne závažné nežiaduce účinky.

Zistenia z tejto štúdie poskytujú dôkazy o tom, že biologicky aktívne zložky Boswellinu®, konkrétne kyselina 3‐acetyl‐11‐keto‐βboswellová s kyselinou β-boswellovou pôsobia synergicky pri vyvíjaní protizápalovej/antiartritickej aktivity, čo vedie k zlepšeniu telesných funkcií a k zmierneniu bolesti a stuhnutosti.

Zakúpte si svoj kĺbový collagen už dnes a rozlúčte sa s bolesťami kĺbov

Zloženie Rybie kolagénové peptidy (typ II), vitamín C (kyselina L-askorbová), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), výťažok zo živice kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata). Kapsula želatínová (želatína, voda, glycerín).
Skladovanie Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Skladujte mimo dosahu malých detí. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.
Odporúčané dávkovanie 2 x denne – 1 kapsula, zapiť vodou. Doporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť.
Balenie 50 kapsúl
Hmotnosť (netto) 35 g

Obsah aktívnych látok

2 kapsule

Odporúčaná denná dávka (%)

Rybie kolagénové peptidy (typ II)

700 mg

Nie je stanovená

Vitamín C (kyselina L-askorbová)

200 mg

250 %

Výťažok zo živice kadidlovníka pilovitého (Boswellia serrata)

120 mg

Nie je stanovená